Publikacja zawiera podstawowe informacje na temat budowy kanu metodą "listewki + zszywki". Na tę pozycję składa się przede wszystkim ponad dwieście dużych pełnostronnicowych zdjęć i to one wraz z towarzyszącym im komentarzem prowadzą krok po proku przez wszystkie etapy budowy kanu.

Dlaczego wybrałem zaprojektowany przez Johna Wintersa model Dumoine? Przede wszystkim dlatego, że do pływania po rzekach o trudnościach do WW II-III potrzebowałem kanu naprawdę zwrotnego niezależnie od tego czy zabieranych rzeczy będzie dużo czy mało. Oczywiście między szybszymi odcinkami zdarzają się zawówno wolniejsze jak i zupełnie płaskie czyli jeziora. Tutaj przyszłe kanu miało zachowywać się przynajmnie poprawanie - czyli przede wszystkim łatwo trzymać obrany kurs co w kanu przeznaczonym do pływania po rzekach (river tripping) nie jest wcale takie oczywiste i łatwe do uzyskania.

K jak Kanu jest krótkim przedstawieniem podstaw techniki wiosłowania na kanu. Prezentuje uderzenia pozwalające na skuteczne i eleganckie wiosłowanie na szlakach nizinnych. Nie zawiera natomiast wielu ważnych zagadnień związanych z taktyką pływania po różnych akwenach, które to zagadnienia zostały przedstawione w poprzedniej, bardziej obszernej publikacji "KANU. Historia ...".

Książka, a właściwie broszura, przeznaczona jest dla wszystkich początkujących zainteresowanych tajnikami sztuki posługiwania się wiosłem jednopiórowym. Sądzę też, że i zaawansowani znajdą wiele ciekawych informacji, które nie zostały przedstawione w "KANU".

Niewielka grubość broszurki i, co za tym idzie, niewysoka cena (10 zł), powinna pozwolić na szersze rozpropagowanie klasycznej techniki wiosłowania. Hasło "Mniej czytania, więcej wiosłowania" powinno być też zachętą dla tych, którzy na widok opasłych tomów mówią: "Dziękuję, to ja może inną razą ..."