Wiedzy o bezpieczeństwie ponoć nigdy zbyt wiele : ) Tym razem zapraszam do zapoznania się z serią filmów "R3 Rescue for River Runners". Materiał ten obejmuje wszystko, co jest związane z bezpieczeństwem i ratownictwem na rzekach a Twoim instruktorem będzie Jim Coffey. Nawet jeżeli nie pływasz po Białej Wodzie to i tak powinieneś zapoznać się z prezentowanymi tu technikami ratowniczymi - w końcu ta wiedza jest uniwersalna.

Opowieści Rona odcinek 5 i ostatni. Dziś o tym jak ćwiczyć kontrolę nad kanu.

Filmik demonstruje kilka ćwiczeń, pomocnych w uzyskaniu maksymalnej kontroli nad kanu.

Rolf Kraiker w czwartym odcinku opowiada o tym dlaczego pionowe prowadzenie wiosła jest takie ważne.

: )

W trzecim odcinku Rolf Kraiker prezentuje technikę zwaną śrubkowaniem.

Zinteresowanych krótkim wywiadem z Rolfem na temat tego cyklu i planowanego wydania "dużego" filmu już na DVD zapraszamy na stronę WWW Canoe & Kayak.

C.D.N.

Pływanie kanujką przy silnym wietrze to duże wyzwanie, więc dziś proponuję kolejny film Rolfa Kraikera obejmujący to zagadnienie.

: )

Zapraszamy do obejrzenia filmu Rolfa Kraikera.

Ten film jest pierwszym z serii "klipów" poprzedzających wydanie DVD w którym Rolf przybliży szczegółowo techniki tradycyjnego "kanadyjskiego" stylu wiosłowania pozwalające na uzyskanie pełnej kontroli nad kanu. Dla zachęty dodam tylko, że manewry kanu jakie można obejrzeć pod koniec filmu mogą wywrzeć naprawdę duże wrażenie :)