European CBoat Armada (czyli ECBA) to największe europejskie spotkanie miłośników OC-1 i OC-2, czyli - po naszemu - kanadyjek górskich. Armada odbywa się corocznie, w maju lub czerwcu, od siedmiu już lat i za każdym razem nad innymi rzekami. W tym roku miejscem spotkania jest Berner Oberland, a bazą staje się kamping w Oberwill. Dla mnie dodatkowym smaczkiem związanym z Armadą jest to, że na dzień, w którym rusza Armada, czekam od 11 miesięcy, czyli od czasu zakupu własnego OC-1.

9 V, czwartek

Dość wcześnie, bo w okolicach 8:00 rano, pojawiamy się z Magdą na kampingu po nocy spędzonej gdzieś na terenie Szwajcarii. Już pierwszy rzut oka na liczbę zaparkowanych aut przynosi refleksję, że trzeba było się jednak pojawić dzień wcześniej. Już teraz widać, że tegoroczna Armada jest rekordowa pod względem frekwencji, a my mamy ewidentnie problem ze znalezieniem miejsca na nasz nie największy w końcu namiot. Na samochodach dominują rejestracje z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, ale jest też mocna ekipa z Holandii oraz pojedyncze auta z Belgii, Wielkiej Brytanii, Francji i nasz polski Pysiot.

All Open Canoe Paddlers are welcome to our 13. meeting from 05. till 08. September 2013 on campground “Naturcampingplatz Blanschen” near Dranser See / Schweinrich in East Germany. You arrive the campground with car in 1,5 hours from Szczecin.

Over the days we test many canoes, you find much wooden canoes and high end laminate boats. We have a fun-paddling contest and some workshops. In the evening we have a campfire.

Here you find more information:

http://www.open-canoe-journal.de/2012/treffen2012.htm

You are wellcome.

Best regards
Frank Moerke

Frank Moerke / Siedlerweg 9 / 15537 Grünheide
Fon 033434 - 71127 / Fax 033434 - 73734 / Mobil 0171 - 7770766

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / www.canadier.com / www.paddelinfo.de / www.open-canoe-journal.de


Tysiące wioślarzy z Kanady i całego świata każdego roku obchodzi Narodowy Dzień Canoe. Ten dzień można uczcić poprzez zorganizowanie spływu, imprezy okolicznościowej, warsztatów czy prelekcji związanej z tematyką wioślarską. Nawet praca, tego dnia, przy swojej łódce jest też uczczeniem tego dnia. Jest tyle sposobów na obchody tego dnia ilu jest wioślarzy. W celu przyłączenia się do miłośników canoe na całym świecie i celebrowaniu tego dnia, zapraszamy wszystkich do udziału w spływie po rzece Wkrze.

Zakończył się XI zlot Kanu. Należy się parę słów sprawozdania, informacji dla nieobecnych i parę uwag na zakończenie dekady naszych spotkań.

Historia - 10 lat temu, wiosenną porą, gdy stałem przy stosie wydartych świeżo z drukarni „KANU” (nakład już dawno wyczerpany, czy będzie II wydanie poprawione, to zależy od prężności środowiska i chłonności płytkiego - jak się okazuje - rynku) wśród nabywców owego milowego dzieła była i Ewa, jak i Wojtek z Rafałem. I to w tym gronie powstała propozycja spotkania sympatyków kanu, która przerodziła się w konkretne działanie, które zaowocowało I Zlotem. Relacja z niego jest dostępna na stronie. Później były kolejne zloty, w różnych miejscach (ale z przewagą kierunków mazurskich). Jubileuszowy, miał miejsce w zeszłym roku na Czarnej Hańczy, tegoroczny nad Kanałem Elbląg - Ostróda, przy pochylni Buczyniec.

Termin: 27-29 sierpnia 2010r.

Miejsce spotkania: pole biwakowe w Buczyńcu przy dolnym stanowisku pierwszej od góry pochylni - dojazd - z trasy nr 7 (Warszawa-Gdańsk) zjazd w Marzewie.

Program:

 • Piątek - przyjeżdżamy i się instalujemy (jeśli ktoś chce przyjechać wcześniej to może przypłynąć z Elbląga od tamtejszego pola biwakowego w centrum rzeką Elbląg i przez jezioro Druzno, po samochody skoczymy wieczorem).

 • Sobota - jedziemy do Pasłęka i płyniemy rzeką Wąską do jeziora Druzno i w górę przez 4 pochylnie do Buczyńca; po dopłynięciu kierowcy jadą busem po samochody do Pasłęka - wieczorem ognisko i "zajęcia w podgrupach".

 • Niedziela - przejeżdżamy w górę pochylnię Buczyniec, zwiedzamy muzeum i maszynownię, płyniemy kanałem kilka km do Karczemki i wracamy do Buczyńca

 • Czas akcji: 29.08 - 31.08.2008 (piątek - niedziela)

 • Miejsce i plan akcji:

  Piątek: Przystań „Skarbek” Tadeusz Świst (Iława); nocleg

  Sobota: płyniemy - J. Jeziorak – rz. Iławka - J. Iławskie, rz. Iławka, rz. Drwęca - nocleg,

  Niedziela: płyniemy - rz. Drwęca  do Nowego Miasta Lubawskiego; transfer kierowców do Iławy i ADIOS AMIGAS y AMIGOS.
 • Noclegi pole namiotowe; namioty własne

 • Kanu - dla tych co nie przywiozą swoich: http://www.splywydrweca.pl/

 • Transport osobowy - na trasie Nowe Miasto - Iława ok. 10 zł/osoba

Wyżywienie stałe i płynne we własnym zakresie.