Tysiące wioślarzy z Kanady i całego świata każdego roku obchodzi Narodowy Dzień Canoe. Ten dzień można uczcić poprzez zorganizowanie spływu, imprezy okolicznościowej, warsztatów czy prelekcji związanej z tematyką wioślarską. Nawet praca, tego dnia, przy swojej łódce jest też uczczeniem tego dnia. Jest tyle sposobów na obchody tego dnia ilu jest wioślarzy. W celu przyłączenia się do miłośników canoe na całym świecie i celebrowaniu tego dnia, zapraszamy wszystkich do udziału w spływie po rzece Wkrze.

W 2007 roku, canoe zostało nazwane jednym z Siedmiu Cudów Kanady w programie tematycznym CBC Radio. Oddano ponad milion głosów na canoe. Aby to uczcić, Kanadyjskie Muzeum Canoe ogłosiło dzień 26 czerwca Narodowym Dniem Canoe.  Celem ustanowienia takiego dnia jest podniesienia liczby osób uczestniczących w sportach wioślarskich w Kanadzie i nie tylko. Zachęcenie nowych wioślarzy do spędzania czasu na wodzie, sięgnięcie ponad podziały kulturowe i pokoleniowe po to aby przedstawić canoe tym, którzy nie mieli okazji jeszcze doświadczyć tego wspaniałego narodowego dziedzictwa Kanady. Od tamtego czasu, Narodowy Dzień Canoe urósł do rangi imprezy ogólnoświatowej świętowanej w USA, UK, Francji i innych krajach.

Termin i miejsce spływu:

Patronat honorowy:

Organizator spływu: 

Piątek 22 czerwca 2012 

Sobota, 23 czerwca 2012 

Niedziela, 24 Czerwca 2012

Warunki uczestnictwa:

Ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia płyną z opiekunem. Uczestnicy biorą udział w spływie na własną odpowiedzialność i płyną w założonych kamizelkach asekuracyjnych. 

Kontakt:
radekkanu©radekkanu.com